Risk Yönetimi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

6 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  Risk Yönetimi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  ISO 9001:2015 yeni versiyonun amacı riski, kaliteli bir yönetimin parçası yapmaktır.  Kuruluş olası riskleri nasıl anlar ve tanımlar, istenmeyen etkileri etkilemenin ve/veya aza indirgemenin yolları, kuruluş koyduğu hedeflere nasıl ulaşabileceğine, risk engelleme sürecinin doğru işlemesini sağlamaktan kim sorumlu olacağını, risk engelleme hamleleri ne zaman ve nasıl devreye alınacağı, bu tehditler nereden gelir ve bu risklerin tanımlanıp engellenmesinde kimler rol alacağı ve bu tarz riskleri engelleme amaçlı bir sistem nasıl kurulur, geliştirilir gibi risklerin değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “Risk Yönetimi” eğitim programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Kalite Yönetim Sistemi kurulması, geliştirilmesi veya işletilmesi ile ilgili çalışmalarda görev alarak doküman hazırlayacak kişiler,
  • Kalite Yönetim Sistemi kapsamında iç ve dış kalite tetkiklerinde görev alacak ve tetkike tabii tutulacak personel,
  • Süreçlere profesyonelce yaklaşım içinde bulunabilmek isteyenler,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 9001:2015 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 9001:2015 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN RİSK YÖNETİMİ?

  ISO 9001:2015 yeni versiyonun amacı riski, kaliteli bir yönetimin parçası yapmaktır. İstenmeyen durumları elemine etmek ve engellemek şu ana kadar ISO 9001 standardının bir parçası olmuş olsa da kaliteli bir yönetim üzerinde sınırlı etkisi olduğu kabul edilmelidir.

  Risk yönetimi her zaman bir kuruluşun karşısına çıkabilecek riskleri sezme ve engelleme/aza indirme işlemi ile ilgili olmuştur ancak geliştirilen bu yeni yöntem ile karşılaşılabilecek daha büyük risklerin ön görülmesi ve engellenmesi hedef alınmıştır. Risk yöneticisi ne düzeyde bir risk yönetimi sergilerse sergilesin daha da güçlü bir risk yönetimi standardı kuruluşun aşacağı daha üst düzey risklere karşı hazırlıklı bir tutum sergilenmesine yardımcı olur.

  Risk Yönetimi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X