OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’nin gereklilikleri ve yasal mevzuatlara uygun tetkik yapabilmesi, OHSAS 18001 Standardı’na uygun İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirmesi yapan denetim kuruluşlarının ilkeleri doğrultusunda bakış açılarının geliştirilmesi ve denetimle ilgili önemli ilkelerin anlatılarak, denetçinin etkin değerlendirme yapabilmesi için gerekli olan denetim tekniklerinin anlatılması ve denetim yeteneklerinin geliştirilmesini saylamak.

  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ikinci taraf ve üçüncü taraf denetçileri için bilgi ve beceri kazandırmak ve baş denetçiler yetiştirmek üzere geliştirilmiş sertifikalı bir eğitimdir. Bu eğitim belgelendirme denetçileri için hem yeterlilik kazandırma hem de bilgi ve beceri kazandırma amacı ile düzenlenmektedir. Bu eğitim sayesinde denetçilik ve baş denetçilik kariyerinize ilk adımı atmış olacaksınız. Tüm belgelendirme kuruluşları bu eğitimi denetçi ve baş denetçi atamalarında bir ön şart olarak ele almaktadırlar. Kuruluşların tamamının performansını etkileyecek olan ve uygunluk sağlayan bir İş sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi tetkiki yapabilmek için gerekli planlama, gerçekleştirme ve takip etme tecrübesini kazanmış olacaksınız.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “OOHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli IAF-International Accreditation Forum (Uluslararası Akreditasyon Forumu) ve IPC-International Personnel Certification (Uluslararası Personel Sertifikalandırma) ile benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, üzerinde 4 adet baş denetçi imzası ve kaşeli şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak, OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi programını tamamlayan  katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online alıştırma testlerine ve uygulamalara katılım sağlayabilirler. Bu alıştırma testleri sayesinde bilgi düzeylerini ölçebilir, pekiştirebilir ve eksik kaldığı konuları tekrar edebilirler.

  OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi sertifikasına hak kazanabilmek için 40 saatlik online eğitimin sonunda açılacak iki giriş hakkı bulunan bitirme sınavında %70 başarı sağlamaları gerekmektedir. Bu açıdan alıştırma testleri ve uygulamalara katılım sağlamaları bitirme sınavındaki başarı ortalamasını yükseltmeleri, eksik kaldığı konuların tespiti ve tekrar edebilmeleri için önemlidir.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Orta ve üst düzey çalışanlar, iş güvenliği ile ilgilenen herkes bu eğitime katılabilir,
  • Herhangi bir işletmenin OHSAS 18001 standardına uygunluğunun denetlenmesine liderlik yapmayı isteyen kişiler,
  • Mevcut Kalite, Çevre, Gida Güvenliği tetkikçileri,
  • Danışmanlar,
  • 3. taraf belgelendirme firmasında tetkikçi olmak isteyen katılımcılar.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi ve OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi”‘lerini almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN OHSAS 18001 İŞ SAĞLİĞİ VE GÜVENLİĞİ BAŞ DENETÇİ EĞİTİMİ?

  İşletmelerde sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının sağlanması, yasal gereklilikler dışında çalışanların mutluluğu ve motivasyonu açısından da önemlidir. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının sürekliliğinin sağlanması iş performansının yükselmesine, verimliliğin artmasına neden olacaktır. Bu açıdan sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının oluşturulması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi kuruluşlar için önemlidir.

  Tüm Dünya’da Etkin bir şekilde kullanılan kalite standartları; satış ve hizmet sektörünün altın anahtarıdır. Kurumsal firmalar başta olmak üzere tüm işletmeler, şirketler, holdingler hatta kamu kurum ve kuruluşları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleriyle çalışmaktadır. Kalite Yönetim Prensipleriyle çalışan her kuruluş, bünyesinde bulunan tüm personellerin ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ve alt dallarını (ISO 14001 / OHSAS 18001 / ISO 22000) bilmelerinide zorunlu kılar.

  Sizde İç Tetkikçi veya Baş Denetçi eğitimlerine katılarak kısa sürede yeni bir mesleki donanım edinebilir, kurum ve kuruluşların kalite departmanlarında İç Tetkikçi olarak; kurumun dökümantasyon sistemini kontrol edebilir, kalite temsilciliği biriminde yer alırsınız, yılda 2-6 kez yapılan iç tetkiklerini (Denetleme) yapabilirsiniz. Baş Denetçi olarak; iç tetkikçiye ek olarak kurumlara danışmanlık yaparak; kalite yönetim sistemi kurulumu yapabilir, belgelendirmesinin onayını verebilir ve belgelerinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

  OHSAS 18001 İş Sağliği Ve Güvenliği Baş Denetçi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X