ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

25 KAYITLI ÖĞRENCİLER

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

EĞİTİMİN AMAÇI

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi genel olarak, bu standardın temel kavramlarını vermek ve sekiz temel prensip ile standard maddelerinin yorumlanarak firmada sistem kuruluşu ve uygulama çalışmalarına katkı sağlamak amacı ile verilmektedir.

SERTİFİKA BİLGİSİ

Sertifikalı Eğitim

Litera Akademi’nin “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

SINAV BİLGİSİ

İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

 • Kalite Yönetim Sistemi kurulması, geliştirilmesi veya işletilmesi ile ilgili çalışmalarda görev alarak doküman hazırlayacak kişiler,
 • Kalite Yönetim Sistemi kapsamında iç ve dış kalite tetkiklerinde görev alacak ve tetkike tabii tutulacak personel,
 • Süreçlere profesyonelce yaklaşım içinde bulunabilmek isteyenler,
 • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
 • ISO 9001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
 • ISO 9001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

Uzaktan Eğitim

NEDEN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ?

Bir kuruluş işletmesinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartlarını uyguluyor ise, her şeyden önce o kuruluşta kalite anlayışı yerleşmiş demektir. Bu sayede kuruluşun karlılığı, verimliliği, rekabet gücü ve pazar payı yükselecek, buna karşılık maliyetler düşmüş olacaktır. Müşteri şikayetleri azalacak, ürün iadeleri azalacak ve müşteri memnuniyeti yükselecektir.

Bu noktada Kalite Yönetim Sistemi standartlarını uygulamak isteyen kuruluşların ilk yapması gereken şey, üst yönetim kadrolarına ve bütün çalışanlara gerekli eğitimin verilmesini sağlamak olmalıdır.

Müşteri tatminini izlemek, dokümantasyondan çok uygulamaya ve performansa önem veren bir yapı oluşturmak, genel yönetim sistem prensiplerini desteklemek ve yönetim sistemlerinin entegrasyonunu kolaylaştırmak, süreç yaklaşımını esas almak, her birim ve seviyede ölçülebilir, kalite hedefleri belirlenmesini ve kalite hedeflerine ulaşmak için sürekli iyileştirmeyi sağlayacak kalite planlamasının yapılmasını sağlamak standardın temel özellikleridir. En önemlisi ise tüm ürün kategorileri, tüm sektörler ve her büyüklükte kuruluşa uygulanabilirliktir. Dolayısıyla hizmet sektörü tarafından daha kolay uygulanabilecektir.

Bugünün rekabet koşullarında yeni müşteri kazanmak kadar mevcut müşterilerin elde tutulması da çok önemlidir. Müşteri sadakatinin korunması için de firmaların sundukları ürün veya hizmetlerin kaliteli olması gerekmektedir. Ama aynı zamanda kaliteli ürünlerin ve hizmetlerin güvenilir ve sürdürülebilir olması gerekmektedir. Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulamak, korumak ve geliştirmek kesintisiz bir süreç olmalıdır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi

İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

Eğitim yorumları

YOK

puan
 • 5 Yıldız0
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

© 2015 Her Hakkı Saklıdır.

LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
 
+90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

X