ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

1 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  ISO 9001 standartlarına uygun Kalite Yönetim Sistemi belgelendirmesi yapan denetim kuruluşlarının ilkeleri doğrultusunda katılımcıları eğitmeyi hedeflemektedir. Eğitimin bir diğer amacı, denetimlerle ilgili önemli ilkeleri anlatmak, denetçinin etkin değerlendirme yapabilmesi için gerekli olan denetim tekniklerini vermek, analiz ve özeleştiri yoluyla denetim yeteneklerinin geliştirilebilmesini sağlamaktır.

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ikinci taraf ve üçüncü taraf denetçileri için bilgi ve beceri kazandırmak ve baş denetçiler yetiştirmek üzere geliştirilmiş sertifikalı bir eğitimdir. Bu eğitim belgelendirme denetçileri için hem yeterlilik kazandırma hem de bilgi ve beceri kazandırma amacı ile düzenlenmektedir. Bu eğitim sayesinde denetçilik ve baş denetçilik kariyerinize ilk adımı atmış olacaksınız. Tüm belgelendirme kuruluşları bu eğitimi denetçi ve baş denetçi atamalarında bir ön şart olarak ele almaktadırlar. Kuruluşların tamamının performansını etkileyecek olan ve uygunluk sağlayan bir Kalite Güvenliği Yönetim Sistemi tetkiki yapabilmek için gerekli planlama, gerçekleştirme ve takip etme tecrübesini kazanmış olacaksınız.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli IAF-International Accreditation Forum (Uluslararası Akreditasyon Forumu) ve IPC-International Personnel Certification (Uluslararası Personel Sertifikalandırma) ile benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, üzerinde 4 adet baş denetçi imzası ve kaşeli şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak ISO 9001 Baş Denetçi Eğitimi’nde katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online alıştırma testlerine ve uygulamalara katılım sağlayabilirler. Bu alıştırma testleri sayesinde bilgi düzeylerini ölçebilir, pekiştirebilir ve eksik kaldığı konuları tekrar edebilirler.

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi sertifikasına hak kazanabilmek için 40 saatlik online eğitimin sonunda açılacak iki giriş hakkı bulunan bitirme sınavında %70 başarı sağlamaları gerekmektedir. Bu açıdan alıştırma testleri ve uygulamalara katılım sağlamaları bitirme sınavındaki başarı ortalamasını yükseltmeleri, eksik kaldığı konuların tespiti ve tekrar edebilmeleri için önemlidir.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Orta ve üst düzey çalışanlar, gida ile ilgilenen herkes bu eğitime katılabilir,
  • Herhangi bir işletmenin ISO 9001 standardına uygunluğunun denetlenmesine liderlik yapmayı isteyen kişiler,
  • Mevcut Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve İş Güvenliği tetkikçileri,
  • Danışmanlar,
  • 3. taraf belgelendirme firmasında tetkikçi olmak isteyen katılımcılar.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 9001 BAŞ DENETÇİ EĞİTİMİ?

  Günümüzün rekabet ortamı çok kaliteli ürünler üretmeyi zorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle, yöneticiler, ürünleri sonradan denetleme veya düzeltme yerine, kaliteyi önceden belirleyip ortaya çıkarmak için çaba harcamaktadırlar. Kalite denetimi, kalite faaliyetlerinin ve kaliteye ilişkin sonuçların planlanan düzenlemelere uyup uymadığının ve bu düzenlemelerin etkili olarak uygulanıp uygulanmadığının ve amaçları başarmada uygun olup olmadığının sistematik ve bağımsız olarak incelenmesidir.

  Tüm Dünya’da Etkin bir şekilde kullanılan kalite standartları; satış ve hizmet sektörünün altın anahtarıdır. Kurumsal firmalar başta olmak üzere tüm işletmeler, şirketler, holdingler hatta kamu kurum ve kuruluşları ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleriyle çalışmaktadır. Kalite Yönetim Prensipleriyle çalışan her kuruluş, bünyesinde bulunan tüm personellerin ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ve alt dallarını (ISO 14001 / OHSAS 18001 / ISO 22000) bilmelerinide zorunlu kılar.

  Sizde İç Tetkikçi veya Baş Denetçi eğitimlerine katılarak kısa sürede yeni bir mesleki donanım edinebilir, kurum ve kuruluşların kalite departmanlarında İç Tetkikçi olarak; kurumun dökümantasyon sistemini kontrol edebilir, kalite temsilciliği biriminde yer alırsınız, yılda 2-6 kez yapılan iç tetkiklerini (Denetleme) yapabilirsiniz. Baş Denetçi olarak; iç tetkikçiye ek olarak kurumlara danışmanlık yaparak; kalite yönetim sistemi kurulumu yapabilir, belgelendirmesinin onayını verebilir ve belgelerinin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.


  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

   

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X