ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

6 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Çevre Yönetim Sisteminin ve çevre politikasının geliştirilmesi, uygulanması, başarıya ulaştırılması, gözden geçirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması amaçlarını güden kuruluşlar için, kuruluş yapısı, planlama faaliyetleri, sorumluluklar, uygulamalar, usuller ve işlemleri ile Çevre Yönetim Sistemleri Standardları ve Çevre Yönetim Sisteminin kurulması çalışmalarının basamaklarının anlatmak.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Çevre Yönetim Sistemi kurulması, geliştirilmesi veya işletilmesi ile ilgili çalışmalarda görev alacak kişiler,
  • Çevre Yönetim Sistemi kapsamında iç ve dış Çevre Yönetim tetkiklerinde görev alacak ve tetkike tabii tutulacak personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 14001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 14001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ?

  Çevre Yönetim Sistemi standartları, firmaların faaliyet sonuçlarının, üretilen mal ve hizmetlerin, çevresel etkilerinin belirlenmesine ve değerlendirilmesine, ciddi sonuç soğuran etkilerin kontrol altına alınmasına, firmaların kirliliği önleyici çalışmalarda bulunmalarına ve netice olarak firmaların çevre performanslarını sürekli geliştirmelerine yönelik standartlardır. Bu özellikleri ile de Kalite Yönetim Sistemi ile ortak prensiplere sahiptir. Bu nedenle de işletmesinde Kalite Yönetim Sistemi’ni kurumuş ve yöneten firmalar, Çevre Yönetim Sistemi’ni çok daha rahat ve kolay entegre edebilirler.

  Çevre bilincinin gelişmesine bağlı olarak bugün, firmaların ürettikleri ürünlerin kalitesi ile yetinilmemektedir. Aynı zamanda firmaların mal veya hizmet üretimi sırasında çevreye duyarlı olmaları da beklenmektedir. Firmaların iş sağlığı ve güvenliğine yönelik önlemleri almış olmaları ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmiş olmaları da önemlidir. Çevre Yönetim Sistemi’ne sahip olan firmalar, her zaman kirlilik ile ilgili risklere ve acil durumlara hazırlıklıdır. Aynı zamanda yasal mercilerin aralıklı denetimlerine de her zaman hazırlıklıdır.

  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X