Entegre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  Entegre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 standardlarına göre entegre kurulu sistemlerin yeterliliğini, uygunluğunu ve etkinliğini saptamak için yapılan iç tetkik esaslarını ve aşamalarını açıklamak ve ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 standardlarına göre kuruluş içi yönetim sistem tetkikçisi yetiştirmek. Entegre Yönetim Sistemi’nin etkinliğini tehdit eden uygulama hatalarını belirleyebilmelerini sağlamak ve denetim gerekliliklerini kavramış, etkin bir şekilde denetim gerçekleştirebilecek denetçiler yetiştirmektir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “Entegre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi / Baş denetçi olmak isteyen,
  • İç denetçi sertifikası alarak iş başvurularında bir adım öne geçmek isteyenler,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • Entegre Yönetim Sistemi hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • Entegre Yönetim Sistemi hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “Entegre Yönetim Sistemi (ISO 9001 ISO 14001 OHSAS 18001) Temel Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ?

  Bilindiği üzere bütün yönetim sistemlerinin olmazsa olmaz ortak şartlarından biri de “İç Tetkikler”dir. Geleneksel tanımla iç tetkikler, “iyileştirme” ihtiyaçlarını belirlemek ve gerekli düzeltici faaliyetlere ışık tutmak amacıyla bir yönetim sisteminin yeterliliğini, uygunluğunu, etkinliğini “sistematik biçimde” değerlendirme faaliyetleridir. Tanımdan da anlaşılacağı üzere bu faaliyetlerin yetkin kişilerce yönetilmesi işin doğasında vardır.

  Entegre Yönetim sistemi ile İş risklerini yönetme konusunda bütünsel bir yaklaşım herhangi bir eylemin bütün sonuçlarının, bu sonuçların birbirlerini ve ilişkili riskleri nasıl etkilediğinin de göz önünde bulundurulmasını sağlanır ve sistemler arasında yaşanabilecek çakışmaların önüne geçilir.

  OHSAS 18001 ve ISO 14001 Sistemlerini entegre olarak kurup, belgelendirmek isteyen veya sertifikalandırmış olan firmaların, standart gerekliliklerine uygunluğu sağlamak ve sürdürmek için, çalışma ortamını ve faaliyetlerini, doğru yaklaşım ve uygun standardlara göre denetlemesi gereklidir.

  İç denetçi yetiştirirken verilecek eğitimde, denetçinin teknik bilgi, denetim metodu ve denetçi yaklaşımı açısından yeterli derece donanımlı olmasını hedefleyen bir program geliştirmek önemlidir.

  Entegre Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X