CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

5 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Bu eğitimin hedefi; Katılımcılara, iş başvurularının kabul edilmesinde önemli rolü olan özgeçmişlerin nasıl etkili bir şekilde hazırlanabileceği ve iş görüşmelerinde nasıl başarılı olunabileceği ve hayallerindeki işe kabul edilmelerinin püf noktaları konusunda yardımcı olmaktır.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Üniversite öğrencileri,
  • Yeni mezunlar,
  • İş arama sürecinde olanlar ve iş değiştirme niyetinde olan herkes katılabilir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN CV HAZIRLAMA VE MÜLAKAT TEKNİKLERİ EĞİTİMİ?

  Mülakat teknikleri işe başvuru sürecinde her zaman var olan en zorlu aşamaya yani iş görüşmesi aşamasında görüşmecilere önemli ipuçları sağlayan bilgilerdir. Mülakat teknikleri, mülakatlarda sık karşılaşılan soru ve durumlara karşı hangi cevap ve davranışların sergileneceğini önceden kestirmenizi ve iş görüşmesine nasıl bir hazırlık yapmanız gerektiğini ifade eden bir kavramdır.

  CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi, işe alım için görüşmeye katılan için adayının geçmişteki iş deneyimleri, sorunlar karşısında gösterdiği davranışları göz önüne alınarak alım yapılacak pozisyon için uygun olup olmadığını anlamaya olanak sağlayan mülakat teknikleri öğretilir. Adayın kişilik yapısı, yetkinlikleri ve nitelikleri anlamında daha belirleyici bilgiler elde edilmesi saylayarak görüşmecinin işini kolaylaştıracak bilgiler bu eğitimde verilir.

  İşveren firmalar mülakat tekniklerini kullanmalarındaki en önemli sebeplerinden biri işe alacağı başvuru adayını yüz yüze değerlendirebilme olanağına sahip olmalarıdır. Yüz yüze görüşme ,işveren firmanın adaya kendini daha iyi tanıtmasına, başvurulan iş hakkında adayı daha iyi bilgilendirmesine ve adayın başvurduğu iş alanını daha kısa sürede benimseyerek işverenin iş başvurusuna daha sıcak bakmasına neden olmaktadır. Ayrıca iş başvurusu yapan adayları tanımak işveren firmanın adayı işe alsa da almasa da, firmanın sosyal çevresini genişletmesi açısından büyük önem taşımaktadır.


  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X