Bireysel Koçluk Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

5 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  Bireysel Koçluk Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Bireysel Koçluk Eğitimi Programı ile kişinin kendi ve başkalarının yaşamında gelişim, değişim  ve dönüşüm yaratmayı ve profesyonel koç olarak yetkin bir biçimde koçluk mesleğini yapabilmesi; Yaşam Koçluğu hizmetini profesyonel olarak verebilmesini sağlamak amacı ile verilmektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ Bireysel Koçluk Eğitimi ” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Kişisel gelişim sektöründe her alanda koçluk hizmeti vermeyi hedefleyenler
  • Yaşam Koçluğu ve Uzman Koçluk  eğitimi alarak, Koçluğu bir meslek olarak yaşamak isteyenler.
  • Koçluk seanslarında profesyonelleşmek isteyenler.
  • Danışanlarına bütünsel çözüm sunmayı amaçlayanlar
  • Kişisel gelişim sektöründe ayrışmak isteyenler
  • Kişisel gelişimde başarıyı hedefleyenler

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN BİREYSEL KOÇLUK EĞİTİMİ?

  Kelime anlamı olarak koçluk “coaching”; birini, bir yerden bir yere götürme anlamına gelir. Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyellerini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Koçluk; doğru sorular ile kişilerde farkındalık yaratma sanatıdır.

  Daha basit bir şekilde anlatacak olursak, hepimizin bir takım hedefleri vardır. Bu hedeflere giden yolda bir takım engeller ile karşılaşırız. Hederimiz her ne olursa olsun bu engellerimizin çoğunluğu içsel engellerdir. İçsel engellerimiz nelerdir dersek? Korkularımız, kaygılarımız, endişelerimiz, gücümüzün farkında olmayışımız, kendimizi küçümseyip engelleri büyütmemiz gibi engeller içsel engellerimizdir. Bu engeller kişilere göre değişiklik göstermektedir. Koçluk çalışması ile, kişinin farkındalığını artırarak, içsel engellerinin aslında, fiziki engeller olmadığını farkettiriyoruz. İçsel engellerinin sanal engeller olduğunu gören kişi, çok yüksek bir motivasyon ile harekete geçmekte ve dışsal engelleri de normalin çok altındaki bir enerji ile geçebilmektedir. Bu sayede Koçluk çalışmaları harikulade sonuçlar vermekte, tabiri caizse, hepimizin içindeki kahramanı harekete geçirmemize yardımcı olmaktadır.


  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  Bireysel Koçluk Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  LİTERA AKADEMİ - SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
   
  +90 212 963 36 69 |   bilgi@literaakademi.com |  www.literaakademi.com

  X