Kurumsal Marka Yönetimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  Kurumsal Marka Yönetimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Kurum kimliği ve kurumsal marka, bir kurumun kendini görsel olarak ifade etme yöntem ve stratejilerini içermektedir. Kurumsal Marka Yönetimi, kurumun logosu, kullandığı renkler ve amblem gibi görsel özelliklerin yanında, slogan, halkla ilişkiler gibi sözel; kurum marka imajı, marka kişiliği gibi soyut anlamları kurum felsefesi, pazardaki konum, hedef kitle ve rakiplerden farklılaşma stratejileri doğrultusunda anlatılmaktadır.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “Kurumsal Marka Yönetimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Kurumsal iletişim ve marka iletişimi alanında kariyer yapmak isteyenler,
  • Firmaların pazarlama departmanlarında uzman, danışman, orta düzey yöneticiler,
  • İş hayatına yeni başlayacak ve kendini pazarlama alanında geliştirmek isteyenler

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN KURUMSAL MARKA YÖNETİMİ?

  Marka bir ürünün satılmasını sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Aynı zamanda marka sayesinde üretilen ürün daha fazla kar payı ile satılacağından, marka güçlendikçe ait olduğu kuruluş da güçlenmektedir. Bunu sağlayabilmek için markanın yönetilmesi gereklidir. Bu aşamada marka yönetimi konusunda eğitimli kadroya ihtiyaç duyulmaktadır.

  Marka oluşturmada ilk yapılacak şeylerden biri isim seçmektir. Bu aşamada yönetim hangi müşteri kitlesine, hangi ürünle, hangi kalitede, hangi fiyatla ürün sunacağına karar vermelidir. Ürünü müşteriye sunmadan marka kimliği ve marka kişiliği çalışmaları yapılır. Markanın karakter çalışmaları markanın algılanmasında temel taşlardan olduğundan bu konular kesinlikle bilgili deneyimli kişiler tarafından titizlikle incelenmelidir.

  Promosyon, reklam, sponsorluklarla marka tanıtılmalı ve tutundurma çalışmaları yapılmalıdır. Marka bilinilirliği tutundurma çalışmalarının ilk adımı sayılabilir. Fakat bir kez markanın duyulması yetersizdir. Markanın hayatını devam ettirebilmesi için tüketicinin markayı bilmesinin yanında ona alışması kendini o marka sayesinde ifade edebilmesi gereklidir. Halkla ilişkiler ve müşteri ilişkileri yönetiminin uygulamalarıyla tüketici markaya alışmalı ve alışverişlerinde o ürünü tercih eder hale gelmelidir.


  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  Kurumsal Marka Yönetimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU