Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  İşyerindeki risklerin önlenmesinin veya yeterli derecede azaltılmasının, teknik tedbirlere dayalı toplu koruma ya da iş organizasyonu veya çalışma yöntemleri ile sağlanamadığı durumlarda, kullanılacak kişisel koruyucuların özellikleri, temini, kullanımı ve diğer hususlarla ilgili bilgilendirme sağlamak amacı ile verilmektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kurulması, geliştirilmesi veya işletilmesi ile ilgili çalışmalarda görev alacak kişiler,
  • İş Güvenliği Uzmanları,
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında iç ve dış İSG tetkiklerinde görev alacak ve tetkike tabii tutulacak personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KULLANIMI?

  Kişisel koruyucu donanım kişiyi iş yerlerinde oluşabilecek risklere karşı koruyan ve bu korumayı sağlarken de  başka bir risk oluşturmayacak tüm araç ,gereç ve cihazlara denir. Kişisel koruyucu donanımlar aslında riskleri önlemek için kullanılması gereken  en son yöntemdir. Ancak  bu yöntem diğer yöntemlere göre işverenlere daha az maliyetli olduklarından dolayı ilk sırayı da alabilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki kişisel koruyucular çoğu zaman kişileri kazadan veya meslek hastalıklarından tamamen korumaz belli oranda şiddetini azaltır.

  Kişisel koruyucu donanımın çalışanlara kullandırılması işverenin sorumluluğundadır.İşçilere kişisel koruyucu donanım ne olduğu, oluşabilecek kazalar ve meslek hastalıkları konularında eğitimler verilmelidir. İşçi koruyucu kullanımını reddetmesi durumda yaptırımlar uygulamalıdır.


  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımı Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU