ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

4 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Kalite Yönetim Sisteminin planlanmış düzenlemelere, standardın şartlarına ve kuruluş tarafından oluşturulan Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uyup uymadığını, etkin olarak uygulanıp uygulanmadığını ve sürdürülüp sürdürülmediğini belirlemek için planlı aralıklarla gerçekleştirilen kuruluş içi kalite tetkikleri ve tedarikçi tetkikleri için tetkik görevlilerinin eğitilmesidir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi / Baş denetçi olmak isteyen,
  • İç denetçi sertifikası alarak iş başvurularında bir adım öne geçmek isteyenler,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 9001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 9001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ?

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartlarının bütün gereklilikleri genel niteliktedir. Bu standartlar ISO tarafından belirlenirken, bu sistemi kurmak isteyen kuruluşların büyüklüklerine, tiplerine ve faaliyet gösterdikleri ürün veya hizmet sektörüne bakılmaksızın, bütün kuruluşlara uygulanabilir olması hedeflenmiştir.

  Ama önemli olan bu sistemi kurmak değil, sürekli canlı tutabilmektir. Zaten bu sistemi kuran ve ISO 9001 Belgesi alan kuruluşlar, belgelendirme kuruluşları tarafından her yıl bu amaçla denetlenmektedir.

  Kalite denetimleri kuruluş içinde kalite yönetim sisteminin yeterliliğini, uygunluğunu ve etkinliğini denetlemek ve değerlendirmek için gerekli yönetim araçlarından biridir. İç denetimlerin gerçekleştirilmesi, ISO 9001:2008 standardı gerekliliklerindendir. Denetlenecek faaliyetin önemi ve önceki denetim sonuçları dikkate alınarak program yapılması ve denetim sonucu elde edilen bulgular ile düzeltici ve önleyici faaliyetlerin gerçekleştirilmesi beklenmektedir.

  İç denetim yapan personelin bu konuda bilgili ve yetkin olmasının olumlu sonuçlar alınması açısından önemi vardır. İç denetimleri gerçekleştirecek denetçi adaylarının ISO 9001 standardını bir denetçi olarak yorumlayabilmeleri ve denetim tekniklerini bilmeleri kuruluşlarına katma değer sağlamak açısından gereklidir.

  ISO 9001:2008 standardı sürekli iyileştirmeyi ön görmektedir. İç denetimler sürekli gelişme için kullanılması gereken süreçlerden bir tanesidir.

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU