ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

4 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi, sistem standart maddelerinin yorumlanarak sistem kurma ve uygulama çalışmalarına destek olmak amacı ile verilmektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Enerji Yönetim Sistemi kurulması, geliştirilmesi veya işletilmesi ile ilgili çalışmalarda görev alarak doküman hazırlayacak kişiler,
  • Enerji Yönetim Sistemi kapsamında iç ve dış Enerji Yönetimi tetkiklerinde görev alacak ve tetkike tabii tutulacak personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 50001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 50001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ?

  Ülkemizde de Avrupa Birliği’ne uyum çalışmaları kapsamında son yıllarda çevre ve enerji konularında çok fazla çalışma yapılmakta, bir çok yasal düzenleme yayınlanmaktadır. 2011 yılında çıkarılan Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Arttırılmasına Dair Yönetmelik değişikliğine göre 2014 yılından itibaren TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmayan kuruluşlar Verimlilik Arttırıcı Projeleri için başvuru yapamamaktadır.

  Bunun yanında devlet veya Avrupa Birliği tarafından temin edilen çeşitli kredi olanaklarından yararlanarak enerji verimliliğine yönelik çalışmaların sürdürülmesinin önü açılmıştır.

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi standardı, firmaların enerji tükettiği, kazanlar, brülörler, kompresörler ve benzeri önemli bütün noktaları ve iyileştirme potansiyeli olan diğer noktaları, geçmişte yaşanan ve gelecekte beklenen enerji tüketimlerini esas alarak belirlemelerini ve tanımlamalarını talep etmektedir.

  Bu sistem aynı zamanda, firmaların, ofislerindeki ve üretim tesislerindeki enerji performanslarını sürekli geliştirmelerine, kullanımlarını daha verimli hale getirmelerine ve işletme maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmaktadır. Diğer taraftan firmaların, dolaylı yoldan da olsa sera gazı salınımlarının düşürülmesine destek olmak için tasarlanmıştır.

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi standardı, daha fazla enerji verimliliği sağlamak için özellikle aşağıdaki kuruluşlar için uygundur:

  • Sanayi ve imalat firmaları
  • Güç üretici firmaları
  • Zincir mağazalar
  • Hastaneler, bankalar, okullar, üniversiteler

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

   

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU