ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  50001 Enerji Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi, sistemin öngördüğü, süreçlerin etkin planlanması, uygulanması ve denetlenmesini sağlamak için firmanın ihtiyaç duyduğu dokümanların hazırlanmasını sağlamak amacı ile verilmektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Enerji Yönetim Sistemi içinde görevli, dokümantasyon oluşturmaktan sorumlu her kademeden personel,
  • Enerji Yönetimi ve dokümantasyon sisteminin kurulmasında görev alacak, uygulayacak ve muhafaza edecek personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 50001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 50001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ DOKÜMANTASYONU EĞİTİMİ?

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, kuruluşlara, enerjinin etkin kullanımı ve tüketimini kapsayacak şekilde, enerji performanslarını geliştirmeleri için gerekli süreçleri ve sistemleri kurma olanağı vermektedir. Sistematik bir enerji yönetimi ile birlikte, sera gazı salınımlarının ve diğer çevresel etkilerin iyileştirilmesine ve enerji maliyetinin düşmesine kılavuzluk etmektedir.

  İşletmelerinde ISO 5001 standardını kuran ve yöneten kuruluşlar, bundan çeşitli yararlar elde etmektedir. Örneğin firmalar, enerjinin etkin kullanımına yönelik taahhütlerini göstermiş olmaktadır. Enerji kullanma performanslarını sistematik bir şekilde geliştirmiş olmaktadır. Bu sayede firmaların enerji harcamaları düşmüş olmaktadır. Enerji tüketimini tespit etmek, ölçmek ve yönetmek amacı ile yapısal bir yaklaşım sergilenmesi maliyetleri de düşürecektir. Sera gazı salınımlarının düşürülmesi, bu konudaki yasal yükümlülüklere uyum sağlanmasını kolaylaştırmaktadır. Enerji risklerine yönelik açıklar sistem sayesinde daha kolay görüleceğinden, firmalar, risk altında oldukları alanları daha çabuk görmektedir.

  ISO 5001 standardını uygulamak, iş performansının gelişmesine ve üretkenliğin artmasına da katkıda bulunur. Firmalarda enerji verimli düşünce yapısı yerleştirir ve enerji hedeflerini ve politikalarını resmileştirmeye yardımcı olur. Firmada uygulanmakta olan diğer yönetim sistemleri ile entegre edilmesi de oldukça basittir.

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU