ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Firmanın Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kurduktan sonra, faaliyetlerini bu standardın koşullarına uygun şekilde sürdürüp sürdürmediğinin denetlenmesi gerekmektedir. Bu denetleme görevini, firma içinde yetiştirilecek iç tetkik görevlileri üstlenmektedir. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi İç Tetkik Eğitimi, bu iç tetkik görevlilerinin yetiştirilmesi amacı ile verilmektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Gida Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi / Baş denetçi olmak isteyen,
  • İç denetçi sertifikası alarak iş başvurularında bir adım öne geçmek isteyenler,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO/IEC 27001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO/IEC 27001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ İÇ DENETÇİ EĞİTİMİ?

  Farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor olsalar da her kuruluş için, sahip olduğu her bilgi kıymetlidir. Kuruluşlarda bilgiyi korumaya yönelik gösterilen çabalar bu yüzdendir. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartları da bu ihtiyaçtan kaynaklanmıştır.

  Kuruluşların faaliyet alanları değişebilir, ancak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin kapsamı değişmeyecektir. Bir kere kuruluşun üst yönetimi, bilgi güvenliği konusunda izlenecek politikayı tespit eder ve açıklar. Sonra bilgi varlıklarının envanteri çıkarılır ve önem dereceleri ne göre sınıflandırılır. Arkasından çalışanların hata yapmasını önlemek ve bilginin amacı dışında kullanılma riskini kaldırmak için personel güvenliği sağlanır.

  Bilgi kaynaklarına yapılacak saldırıları önlemek ve bilginin bozulma veya değiştirilme riskini düşürmek için fiziksel güvenliğin de sağlanması gerekir. Yine bilgisayar sistemlerinin yeterli ve güvenilir olması sağlanmalıdır. Bilgiye sadece yetkisi olan kişiler ulaşabilimelidir. Beklenmedik durumlarda olaya zamanında ve hızla müdahale edilebilmelidir.

  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi İç Denetçi Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU