ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi, sistem kuruluşu ile birlikte hazırlanması gereken Bilgi Güvenliği Politikası ve Bilgi Güvenliği Hedefleri, Bilgi Güvenliği El Kitabı, standardın gerektirdiği süreç dokümanları, uygulanabilirlik bildirgesi, risk tablosu, süreçlerin uygulanması ve kontrolünü sağlamak için firmanın ihtiyaç duyacağı bütün dokümanların nasıl hazırlanılacağını göstermek amacı ile verilmektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi içinde görevli, dokümantasyon oluşturmaktan sorumlu her kademeden personel,
  • Bilgi Güvenliği Yönetim ve dokümantasyon sisteminin kurulmasında görev alacak, uygulayacak ve muhafaza edecek personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 27001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 27001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ DOKÜMANTASYONU EĞİTİMİ?

  İşletmelerinde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni kurmuş olan ve yöneten firmalar, bu sistemin belgesini almakla birçok yarar elde etmektedirler. Örneğin, herşeyden önce firmada bilginin korunmasına ne kadar önem verildiği kanıtlanmış olmaktadır. Bilgi varlıkları, muhtemel saldırılara ve kötü niyetli kullanıma karşı korunmuş demektir. Bilginin gizli, güvenilir ve ulaşılabilir olması ile müşterilerde firmaya karşı güven duygusu yaratılmış olmaktadır. Elbette sektördeki rakiplerine karşı firma bir rekabet gücü de kazanmış olacaktır. Firmanın piayasada imajı ve saygınlığı yükselecektir.

  Ama en önemlisi, bilgisayar ağları ve bilgi sistemleri sürekli kontrol altında olacağından, firma bilgisayar kaynaklı tehdit ve tehlikelerden korunmuş olacaktır. Bilgi güvenliğine yönelik faaliyetler, süreç ve dokümantasyon çalışmaları ile desteklenmiş olmaktadır. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, temelinde Kalite Yönetim Sistemi standartlarını barınıdır ve bu sistemin gereği olarak da dokümantasyon çalışmaları çok önemlidir.

  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

   

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU