ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Çevre Yönetim Sistemleri Dokümantasyonu içinde yer alan Çevre Politikası ve Çevre Hedefleri, Çevre El Kitabı, standardın öngördüğü Prosedürleri, Acil Eylem Planları, Çevre Boyutları ve Etkileri Tablosu, proseslerin etkin planlanması, uygulanması ve kontrolünü sağlamak için kuruluşun ihtiyaç duyduğu dokümanları kuruluşun büyüklüğü ve faaliyetlerin özelliği, proseslerin karmaşıklığı ve bunların aralarındaki etkileşim ve personelin yeterliliği de dikkate alınarak hazırlanmasını sağlamak.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi programına katılan katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Çevre Yönetim Sistemi içinde görevli, dokümantasyon oluşturmaktan sorumlu her kademeden personel,
  • Çevre Kalite yönetim ve dokümantasyon sisteminin kurulmasında görev alacak, uygulayacak ve muhafaza edecek personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 14001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 14001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

  Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ DOKÜMANTASYONU EĞİTİMİ?

  Firmalarda Çevre Yönetim Sistemi’nin kurulması uzun bir süreçtir. Bu nedenle de takip edilebilir bir çalışma planı yapılmadan yola çıkmak doğru değildir. Sistem kuruluş çalışmalarına başlamadan önce, yapılacak çalışmaların neler olduğu, bu çalışmaların ne zaman başlayacağı ve biteceği, çalışmaların ne kadar sürelerde tamamlanacağı, kimlerin görev alacağı ve bunlara benzer noktalar net bir şekilde belirlenmiş olmalıdır.

  Bundan sonraki adımlarda, çevreyi etkileyen faaliyetlerin hangileri olduğu, bu faaliyetleri etkileyen faktörlerin neler olduğu, çevreyi etkileyen faaliyetlerin risk değerlendirmesinin nasıl yapılacağı, bu riskleri düşürmek için neler yapılacağı, alınan önlemlerin nasıl kontrol edileceği ve acil durum planlarının nasıl hazırlanacağı tespit edilecektir.

  Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi, sistemin kuruluşu sırasında hazırlanması gereken çevre politikası ve çevre hedefleri, Çevre El Kitabı, standardın öngördüğü prosedürler, acil eylem planları, çevre boyutları ve etkileri tablosu, süreçlerin planlanması, hayat geçirilmesi ve kontrolünü sağlamak için gerekli olan uygulama talimatları ve benzer dokümanların hazırlama yöntemlerini göstermek amacı ile verilmektedir.

  Firmaların ihtiyaç duyacağı dokümanlar, kuruluşun faaliyetlerinin özelliklerine, büyüklüğüne, süreçlerinin ne kadar karmaşık olduğuna ve bu süreçlerin aralarındaki etkileşim özelliklerine ve çalışanların yeterliliğine bağlı olarak farklılık gösterecektir.

  ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU