ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

1 KAYITLI ÖĞRENCİLER

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

EĞİTİMİN AMAÇI

TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi, sistem kurulurken hazırlanan Müşteri Memnuniyeti Politikası ve Müşteri Memnuniyeti Hedefleri, Müşteri Memnuniyeti El Kitabı, standardın gerektirdiği süreç dokümanları, süreçlerin uygulanması ve kontrolünü sağlamak için firmanın ihtiyaç duyacağı diğer dokümanların nasıl hazırlanacağını açıklamak amacı ile verilmektedir.

SERTİFİKA BİLGİSİ

Sertifikalı Eğitim

Litera Akademi’nin “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

SINAV BİLGİSİ

İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Müşteri memnuniyeti Yönetim Sistemi içinde görevli, dokümantasyon oluşturmaktan sorumlu her kademeden personel,
  • Müşteri memnuniyeti ve şikayetlerin ele alınması ve dokümantasyon sisteminin kurulmasında görev alacak, uygulayacak ve muhafaza edecek personel,
  • CV’sini güçlendirmek ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler,
  • ISO 10001 hakkında bilgi sahibi olması gerekli görülen çalışanlar ve yöneticiler,
  • ISO 10001 hakkında kendini geliştirmek isteyen herkes.

Önemli Not: Katılımcıların daha önce “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Eğitimi” ‘ni almış ve konuya hakim durumda olmaları eğitimin hedefine ulaşması açısından gereklidir.

EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

Uzaktan Eğitim

NEDEN ISO 10002 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ DOKÜMANTASYONU EĞİTİMİ?

Firmaların, Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi’nin uygulanması neticesinde elde edeceği veriler iyi değerlendirilirse, bu durum fırsatların yakalanması açısından önemli bir kaynaktır. Gelen şikayet sayılarını, hemen çözülen şikayet konularını, çözümü uzun zaman alan şikayet konularını, uzlaşma yolu ile çözülen şikayetleri, tekrarlanan şikayetleri, yanlış önceliklendirilen şikayetleri ve müşterilerin çözüm önerilerini izleyen ve iyi analiz eden firmalar sistem sayesinde önündeki fırsatları görebilir ve bunu kazanca çevirebilir.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, müşterilerinin gözünde farklı olmak isteyen, müşterilerin görüş ve önerilerine kulak kabartan ve bu görüş ve önerileri elverdiği ölçüde gelişme amacı ile kullanan kuruluşların, bu durumlarını kanıtlamaları amacı ile geliştirilmiştir. Bu standart, Uluslararası Standartlar Organizasyonu tarafından 2004 yılında, ISO 10002:2004 Kalite Yönetimi, Müşteri Memnuniyeti, Kuruluşlarda Müşteri Şikayetlerinin Ele Alınması İçin Kılavuz ismiyle yayınlanmıştır. Bu sistem, müşteri şikayetleri birer iyileştirme fırsatı olarak kabul eden ve müşterilerin sadakatini sağlamak, mevcut sadık müşteri sayısını artırmak için önemli bir araçtır.


TAMAMLAYICI EĞİTİMLER

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Dokümantasyonu Eğitimi

İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

Eğitim yorumları

YOK

puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

© 2015 Her Hakkı Saklıdır.

Başvuru Formu

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

E-Posta Adresiniz (gerekli)

Yaşadığınız Şehir

Bizi Nerden Duydunuz?

Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

X
BAŞVURU FORMU