İş Tanımları ve İş Analizleri Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  İş Tanımları ve İş Analizleri Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  İnsan Kaynaklarının temel işlevlerinden biri olan İş Analizinin nasıl yapılacağı ve sonuçlarının Görev Tanımlarına, Pozisyonun gerektirdiği Yetkinliklere, İşin Değerine ve Ücretlendirmeye ve tüm İK süreçlerine yansıtılması, bu konuda bilgi toplama ve analiz/hesaplama yöntemleri, insan kaynakları yönetimi fonksiyonlarının kullanılış biçimleri, karşılaşılan sorunlar konusunda bilgi ve uygulamaları içermektedir.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “İş Tanımları ve İş Analizleri Eğitimi” programını tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo ile gönderilmektedir.

  SINAV BİLGİSİ

  İsteğe bağlı olarak katılımcılar bilgi düzeylerini ölçebilecekleri, eğitim sonunda açılacak online sınavlara katılım sağlayabilirler.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • İnsan kaynakları alanında uzmanlaşmak isteyenler,
  • Şirketlerin insan kaynakları bölümünde çalışan insan kaynakları uzmanları ve orta düzey yöneticileri,
  • Şirketlerin bölüm, departman ve ekip yöneticileri,
  • Şirket sahipleri ve yönetici adayları. orta düzey yöneticiler,
  • Kariyer hedefi insan kaynakları alanında çalışmak olan yeni mezunlar,
  • İnsan kaynakları alanına kariyer geçişi yapmayı hedefleyen profesyoneller

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan Eğitim

  NEDEN İŞ TANIMLARI VE İŞ ANALİZLERİ EĞİTİMİ?

  Günümüzde birçok işletmenin henüz çözemediği ve önemli sıkıntılarını içeren insan kaynakları işlevlerinden, iş gücü planlamasının yapılması, uygun personelin işe alınması, gerekli eğitimlerin belirlenmesi ve verilmesi, performans değerlendirilmesi, personelin alacağı ücretin adil biçimde belirlenmesi gibi konuların çözülmesi için yapılan işle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak gerekir.

  İş analizi, belirli bir işin en küçük parçalarıyla ayrıntılı olarak tanımlanıp incelenmesi sürecidir. İşletmenin bünyesinde yer alan ve birbirinden farklı tüm işlerle ilgili bilgilerin toplanması, değerlendirilmesi ve örgütlendirilmesidir.

  İş analizi teknik bir konu olmasından dolayı, iş analizini yapan kişilerin, belli bir bilgi birikimine ve iş deneyimine sahip olması gerekir. İş analizi yapan kişilere “iş analisti” denir. İşletmelerde iş analistleri çalışanlarından olabileceği gibi daha profesyonel ve objektif olacağı için çoğunlukla danışmanlık yapan kişilerden destek alınması tercih edilir.

  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  İş Tanımları ve İş Analizleri Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU