Gemi Kiralama ve Brokerlık Eğitimi

Podcast özelliği ile bilgisayar ve taşınabilir cihazlar üzerinden eğitim; video, ses ve kitaplara ulaşma imkanı ile istediğiniz yer ve zamanda eğitimlere katılabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİLER

  Gemi Kiralama ve Brokerlık Eğitimi

  EĞİTİMİN AMAÇI

  Bu eğitimin hedefi; Katılımcılara, ulusal ve uluslararası gemi alım satımı ve gemi ile yük, eşya, kargo taşımacılığı ve lojistik hizmet üretimi, taşıma işleri operatörlüğü, komisyonculuğu, danışmanlığı, yükleniciliği ve brokerlık mesleğinin  konularında yeterlilik sağlamaktır.

  EĞİTMEN

  Eğitmenimiz Tülin ŞENDUR;
  Türkiye’de ilk ve tek olan “Gemi Kiralama ve Demuraj-Dispeç Hesapları” isimli kitabın yazarıdır. Sayın Şendur İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde “Lojistik sektöründe deniz yolu taşımacılığı, Türkiye’de kuru yük taşımacılığında Gemi İşletmeciliği Sorunlarının Tespitine Yönelik Sektörel Bir Araştırma” konulu yüksek lisansının ardından 2015 yılı itibariyle Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde doktora programına devam etmektedir.

  27 yıldır denizcilik sektöründe gemi ve yük brokerı, gemi işletmecisi olarak çalışmaktadır. Bu deneyiminin son 10 yılını kurucu ortağı bulunduğu şirketinde devam etmektedir.

  Bunun yanı sıra Vakıf Üniversitelerinde; “Gemi Kiralama ve Operasyon” , “Deniz Yolu Taşımacılığı” ve “Liman ve Terminal Yönetimi” gibi mesleki dersler vermektedir. Ayrıca Şendur’un Türkiye’de bu konuda ilk ve tek olan “Gemi Kiralama ve Demuraj-Dispeç Hesapları” isimli kitabı Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır.

  SERTİFİKA BİLGİSİ

  Sertifikalı Eğitim

  Litera Akademi’nin “Gemi Kiralama Brokerlık Eğitimi”‘ni tamamlayan katılımcılara sağlanan sertifikalar Türkçe ve İngilizce olarak isme düzenlenmiş, uluslararası geçerli, T.C. Eğitim Konfederasyonu ile benzersiz olarak numaralandırılmış, online olarak sorgulanabilir, kaşeli ve imzalı şekilde katılımcılarımıza kargo veya şahsen teslim edilecektir.

  SINAV BİLGİSİ

  Gemi Kiralama ve Brokerlık Eğitimi sertifikasına katılımcıların hak kazanabilmek için uzaktan eğitim ile verilen teorik eğitimin ardından en az 2 gün zorunlu olan birebir eğitimlere katılım sağlamış olmaları ve eğitimin sonunda açılacak iki giriş hakkı bulunan bitirme sınavında %70 başarı sağlamaları gerekmektedir.

  BU EĞİTİMİ KİMLER ALMALI?

  • Lojistik Bölümü öğrencileri / Mezunları
  • Gemi İşletmeciliği şirketlerinde gemi bağlantısı/operasyonu departmanında çalışan veya çalışmayı planlayan broker ve broker adayları
  • Dış ticaret şirketlerinde yük bağlantısı / operasyonu departmanında çalışan veya çalışmayı planlayan broker ve broker adayları
  • Broker şirketlerinde gemi/yük bağlantısı departmanlarında çalışan veya çalışmayı planlayan broker ve broker adayları
  • Yeni bir meslek sahibi olmak isteyenler,

  EĞİTİMİN YERİ VE TARİHİ

  Uzaktan video ile teorik eğitimin ardından katılımı zorunlu olan en az iki gün birebir pratik ve hesaplama eğitimi verilecektir.

  NEDEN GEMİ KİRALAMA VE BROKERLIK EĞİTİMİ?

  Komisyon karşılığında; gemiye yük , yüke gemi bularak; taşıyan ve taşıtan arasında sözleşmelerin akdi hususunda ve gerek bağlantı gerekse sefer sırasında taraflar arasında çıkabilecek problemlerin çözülmesinde aracılık etmek, katkı sağlamak ve seferin sorunsuz tamamlanmasına aracılık yapmayı meslek edinen kimse veya kurumlara broker denir.

  Ülkemizin 3 tarafı denizlerle çevrili ve dünya genelinde taşımacılığın %90’ı gemilerle yapılıyor. Denizciliğin ve Uluslararası ticaretin en önemli ve prestijli dalı olan Gemi Brokerlığı için sizde kısa bir sürede yeni bir mesleki donanım edinebilir ve uluslararası geçerliliğe sahip Gemi Kiralama ve Brokerlık Uzmanlık Eğitimi ile kariyer gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.


  TAMAMLAYICI EĞİTİMLER


  Gemi Kiralama ve Brokerlık Eğitimi

  İLETİŞİM ÖN BAŞVURU FORUM

  Eğitim yorumları

  YOK

  puan
  • 5 Yıldız0
  • 4 Yıldız0
  • 3 Yıldız0
  • 2 Yıldız0
  • 1 Yıldız0

  Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

  © 2015 Her Hakkı Saklıdır.

  Başvuru Formu

  Adınız Soyadınız (gerekli)

  Telefon Numaranız (gerekli)

  E-Posta Adresiniz (gerekli)

  Yaşadığınız Şehir

  Bizi Nerden Duydunuz?

  Bilgi Almak İstediğiniz Eğitim Programı veya Sorularınız

  X
  BAŞVURU FORMU